Jean Barbier

V PAŘÍŽI BYCH TĚ NEČEKALA,

TATÍNKU

Petr Nárožný v hlavní roli komedie
o pařížském dobrodružství sympatického venkovana

česká premiéra

fotogalerie

Délka představení
s přestávkou cca 2 hodiny

premiera 9. 6. 2014

Objednávka představení

osoby a obsazení

Maxim, provinční výběrčí přímých daní Petr Nárožný
Cerise, společnice Třešnička Jana Malá nebo Týna Průchová
Liliana, atraktivní sousedka  Jarmila Švehlová
Evženie, manželka ministra  Simona Postlerová nebo Miroslava Pleštilová
Angelika, společnice Anita  Barbora Šťastná Petrová nebo Malvína Pachlová
Norbert, ambiciózní snoubenec  František Skopal nebo Martin Sochor
Viktor, záletný ministr  Jan Šťastný nebo Jan Čenský

Režie Jan Novák

Překlad Jan Cimický
Úprava Petr Nárožný
Scéna a kostýmy Josef Jelínek
Technická spolupráce Luboš Loubal, Aleš Hanzlíček
Kostymérky Petra Dolanská, Helena Konarovská

produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Jana Hanzlíčková


Kde toto představení uvádíme:
24. 4. BENEŠOV KD Karlov; 12. 5. DIVADLO PALACE Praha ; 26. 5. KARLOVY VARY Městské Divadlo; 8. 6. BRATISLAVA Divadlo Wüstenrot ; 9. 6. BRNO DIVADLO B. POLÍVKY; 21. 6. DIVADLO PALACE Praha ; 2. 8. LETNÍ SCÉNA HARFA

Podrobnosti viz Program.


Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži.

Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery, a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce.

Komedie Jeana Barbiera (originální název Ma fille travaille a Paris) o pařížském dobrodružství sympatického venkovana ze Spáleného Poříčí nad Seinou nabízí dvě hodiny emocí a smíchu. V současné době nejznámější autor konverzačních komedií ve Francii je pokračovatelem tradice bulvárního divadla ve stylu Feydeaua a Labiche.

 

Tiskové foto a plakát ke stažení (další foto na požádání zašleme)

 

foto: Renáta Štefková

KOMEDIE JE PRO MĚ RADOST A POHLAZENÍ DUŠE

V Paříži bych tě nečekala, tatínku - to je další bulvární komedie, ve které hraju rád. Měl jsem tyhle komedie rád vždycky. A když je hráli páni herci, jako byl Václav Voska, Oldřich Nový, Svatopluk Beneš, Irenka Kačírková, Jarka Adamová a mnozí další mistři, byla to radost a pohlazení duše. Zaplať bůh za ty bulvární komedie. Jsou věčné a diváci je mají po staletí rádi. A proč? Podle mě proto, že velká dramata nám ukazují často výjimečné lidské osudy ve vypjatých životních situacích. Ty ale přicházejí jen zřídka a někoho nepotkají za celý život.

Ale naše malost, závist, škodolibost, lakota, kariérismus, nevěra a jiné krásné stránky lidské existence, tomu rozumíme všichni, takoví jsme, to je přece náš všední den. A když se to týká druhých, tak se tomu s chutí i zasmějeme, že? My přeci takoví nejsme, že? Nebo jsme taky? To už nechám na vás.

Ve vší úctě
Váš správce přímých daní
ze Spáleného Poříčí nad Seinou
Petr Nárožný

 

na začátek stránky