DOBROHOŠŤ

Návrat na scénu

MEZI SEBOU TOMU ŘÍKALI SELSKÝ ROCK. JE TO ASI JAKO KDYŽ VZAL SEDLÁK HOUSLE A HRÁL. SICE NE MOC PŘESNĚ, ALE S OBROVSKOU VNITŘNÍ SILOU, KTEROU TAM NIKDY KONCERTNÍ VIRTUOS NEDOSTANE.

videoukázka

Václav Veselý - kytara
Jindra Polák / František Segrado - zpěv
Jan Veselý - housle
Jakub Sedlák - kytara
Robert Fischmann - flétna
Jiří Veselý / Jiří Matoušek - baskytara,
Jiří Zelenka / Jiří Chlumecký - bicí

produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Václav Hanzlíček, Aleš Hanzlíček

Výjimečně osobitá skupina založená roku 1988 muzikanty z okruhu Etc... Vladimíra Mišíka, VÁCLAV VESELÝ, KAREL HOLAS, FRANTIŠEK SEGRADO, dále TOMÁŠ VALÁŠEK, PAVEL CINGL, VLADIMÍR KUBALA, PETR MAŠEK aj. Jde o rockovou hudbu, kde se v původních skladbách objevují prvky folklóru. V té době se toto spojení objevuje zatím zřídka. Od svého založení se účastní mnoha festivalů v ČR. Svůj první zvukový nosič vydávají hned v roce 1989. V roce 1994 se účastní svého prvního zahraničního festivalu "Dny České kultury ve Vídni" (Rakousko). Hudba skupiny DOBROHOŠŤ se vyznačuje ryzostí, svébytností a životabudící energií. Patří mezi reprezentativní vzorky České hudební scény.

" .... Dobrohošť je jedna z kapel z ČR, která by mohla hrát s Rolling Stones ... "
prohlásil v květnu 1990 Mick Jagger pro ČTV. Stejně pochvalně se vyjádřil i Ian Anderson.

Od roku 2002 přestala skupina pravidelně koncertovat a hudebníci se objevují v nových projektech (Václav Veselý v IRISH DEW, Karel Holas v ČECHOMORU, František Segrado v ČECHOMORU a ve VESELÉ BÍDĚ). Pro zájem pořadatelů se Václav Veselý rozhodl na podzim 2008 konzertní činnost Dobrohoště obnovit. Kapela také dokončuje skladby k natočení druhého alba.