Aldo Nicolaj

TŘI NA LAVIČCE

Trochu veselé, trochu smutné, jako v životě
a skvělý herecký koncert.

fotogalerie

videoukázky


osoby a obsazení

Ambra Květa Fialová
Silvestr Petr Nárožný
Luigi Ladislav Trojan

Objednávka představení

Premiéra 13. 9. 1999

produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Václav Hanzlíček

Režie Pavel Háša

Hudba Petr Mandel
Scéna Milan Čech
Překlad Jan Makarius
Technická spolupráce Luboš Loubal

Touha po dobrodružství je v každém z nás, bez ohledu na věk. Bručoun Silvestr a rezignovaný Luigi se chystají jako za klukovských let na dlouhou cestu, daleko od domova. Na scénu ale vstoupí bývalá učitelka, slečna Ambra.

Tak začíná hra, která je z autorovy tvorby snad nejtypičtější pro jeho umění dialogu a zaznamenala největší úspěch a širokou odezvu. Je v ní znepokojivé světlo velké mravní myšlenky. Aby se stárnoucí člověk dokázal udržet člověkem, je to těžká a vysilujicí vojna. V ní prakticky ztrácí zdraví, paměť a autoritu. Bojuje, aby si udržel místo na výsluní svých nejbližších, a když ne lásku, tak aspoň trochu pozornosti, porozumění a ohledů..... Přitom osamělost starých, jejich úzkosti a někdy i chudoba se týkají především generace nastupující, neboť takové stáří, jaké vytvářejí děti pro své rodiče dnes, čeká zítra i je.

Z ohlasů diváků a pořadatelů

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za představení "Tři na lavičce", které jsem měla možnost vidět v sobotu v Horáckém divadle Jihlava. Jsem abonentkou jihlavského divadla a ráda si občas zajdu i na zájezdová představení. To sobotní předčilo veškeré mé očekávání. Výkony herců byly skvělé, v divadle panovala příjemná atmosféra.Ještě jednou Vám moc děkuji za krásný kulturní zážitek a přeji Vám mnoho dalších úspěšných her a spokojených diváků.

S pozdravem Renata Rychtecká, Jihlava

Vážený pane Hanzlíčku,
rád bych Vám chtěl poděkovat za nádherné představení „Tři na lavičce“. Bylo to úžasné a všichni diváci byli spokojení i přes drobný technický problém, /praskla žárovka v lampě/. O hereckých výkonech se nebudu ani zmiňovat,
protože nenalézám slov. Sokolovna byla plná / 150 diváků/. Prosím, sdělte naší plnou spokojenost všem hercům i panu technikovi.
Těším se na další spolupráci.

S pozdravem Lumír Cheryn, Zborovice

Dobrý den,
s manželem jsme častými hosty Divadla v Horních Počernicích a včera večer jsme zhlédli hru nastudovanou Vaší společností "Tři na lavičce". Chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělé herecké výkony p. Fialové, p. Trojanovi a p. Nárožnému. Již delší dobu nás nic tak neoslovilo místy smích, místy pláč. Ještě jednou děkujeme za nezapomenutelný zážitek a přejeme vystupujícím pevné zdraví a mnoho dalších krásných rolí.

Se srdečným pozdravem manželé Žatecký

na začátek stránky