V PAŘÍŽI BYCH TĚ NEČEKALA, TATÍNKU Jean Barbier

Novinky
V PAŘÍŽI BYCH TĚ NEČEKALA, TATÍNKU

Délka představení
2 hodiny 20 minut s přestávkou

premiera 9. 6. 2014

harlekyn-agentura

Petr Nárožný v hlavní roli komedie
o pařížském dobrodružství sympatického venkovana

česká premiéra

osoby a obsazení

Maxim, provinční výběrčí přímých daní Petr Nárožný
Cerise, společnice Třešnička Jana Malá nebo Týna Průchová
Liliana, atraktivní sousedka  Jarmila Švehlová
Evženie, manželka ministra  Simona Postlerová nebo Miroslava Pleštilová
Angelika, společnice Anita  Barbora Šťastná Petrová nebo Malvína Pachlová
Norbert, ambiciózní snoubenec  František Skopal nebo Martin Sochor
Viktor, záletný ministr  Jan Šťastný nebo Jan Čenský

Režie Jan Novák

Překlad Jan Cimický
Úprava Petr Nárožný
Scéna a kostýmy Josef Jelínek
Technická spolupráce Luboš Loubal, Aleš Hanzlíček 
Kostymérky Petra Dolanská, Helena Konarovská


 

Kde toto představení uvadíme

27.04. DIVADLO PALACE Praha 28.05. DIVADLO PALACE Praha

Podrobnosti v programu


Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži.

Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery, a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce.

Komedie Jeana Barbiera (originální název Ma fille travaille a Paris) o pařížském dobrodružství sympatického venkovana ze Spáleného Poříčí nad Seinou nabízí dvě hodiny emocí a smíchu. V současné době nejznámější autor konverzačních komedií ve Francii je pokračovatelem tradice bulvárního divadla ve stylu Feydeaua a Labiche.

 

KOMEDIE JE PRO MĚ RADOST A POHLAZENÍ DUŠE

V Paříži bych tě nečekala, tatínku - to je další bulvární komedie, ve které hraju rád. Měl jsem tyhle komedie rád vždycky. A když je hráli páni herci, jako byl Václav Voska, Oldřich Nový, Svatopluk Beneš, Irenka Kačírková, Jarka Adamová a mnozí další mistři, byla to radost a pohlazení duše. Zaplať bůh za ty bulvární komedie. Jsou věčné a diváci je mají po staletí rádi. A proč? Podle mě proto, že velká dramata nám ukazují často výjimečné lidské osudy ve vypjatých životních situacích. Ty ale přicházejí jen zřídka a někoho nepotkají za celý život.

Ale naše malost, závist, škodolibost, lakota, kariérismus, nevěra a jiné krásné stránky lidské existence, tomu rozumíme všichni, takoví jsme, to je přece náš všední den. A když se to týká druhých, tak se tomu s chutí i zasmějeme, že? My přeci takoví nejsme, že? Nebo jsme taky? To už nechám na vás.
Ve vší úctě
Váš správce přímých daní
ze Spáleného Poříčí nad Seinou
Petr Nárožný

Z ohlasů diváků
 

Vážení,

dovoluji si Vám poděkovat za zprostředkování divadelního představení V Paříži bych tě nečekala, tatínku, které se uskutečnilo 12. 11. 2021 v sále KC Dlabačov v Praze 6.  Představení se setkalo s velmi pozitivním ohlasem publika a přispělo ke zdárnému vyznění naší akce.  

S pozdravem

PhDr. Jaromír Šmída Svaz českých a moravských výrobních družstev

 

Datum 24. 11. 2017
Dobrý den, chtěla bych Vám za naši eventovou agenturu Mullen Lowe moc poděkovat za včerejší vystoupení V Paříži bych tě nečekala tatínku. Naši klienti byli moc spokojeni, představení se moc líbilo, obsazení herců je famózní a určitě si z Vašeho repertoáru vybereme hru i pro příští rok. Celý vánoční event pro našeho klienta se díky Vám a Vašemu velmi vtipnému představení moc povedl.

S pozdravem 
Kamila Janoušková 
Produkční agentury Mullen Lowe